Łatwe stroiki z wydmuszkami, kraszankami, pisankami

Jajka jednoznacznie kojarzą się nam z Wielkanocą. Nie powinno ich więc zabraknąć na świątecznym stole. Te jednokolorowe nazywa się najczęściej kraszankami, choć są regiony, w których występują pod nazwą: byczki bądź malowanki. Natomiast te różnobarwne, w fantazyjne wzory i desenie to pisanki. Chciałabyś wykorzystać je w nietypowy sposób? Marzysz, by stworzyć niebanalne wielkanocne ozdoby z wydmuszek, kraszanek i pisanek? Świetnie trafiłaś! Podpowiemy Ci, jak udekorować stół wielkanocny i nie tylko.

Jak zrobić wielkanocny stroik? Jak wykonać wielkanocne stroiki? Jak wyczarować stroik, by zachwycić najbliższych i gości? Te pytania zadaje sobie chyba każdy, kto przygotowuje się do magicznego okresu świąt wielkanocnych. Często wydaje nam się, że najpiękniejsze ozdoby kupimy w sklepie. Tymczasem ręcznie robiony stroik na stół wielkanocny jest najpiękniejszy. Co więcej wystarczy chwila wolnego czasu i dobre chęci, by powstała śliczna dekoracja świąteczna.

Oto najprostsze stroiki wielkanocne z wydmuszek, pisanek i kraszanek na stół:
  • Gniazdko
    Ten oryginalny pomysł na wielkanocną ozdobę wymaga nieco pracy. Mianowicie na około 10 dni przed świętami należy zasiać w niewielkiej doniczce żytko (może być również rzeżucha). Przed samą Wielkanocą trzeba przenieść je wraz z ziemią do eleganckiego półmiska (filiżanki, doniczki itp.), ułożyć w nim kraszanki, pisanki bądź wydmuszki pięknie pomalowane a w ziemię wbić kilka gałązek bukszpanu i kilka żonkili
  • Kolorowy koszyczek wielkanocny
    Z gałązek wikliny bądź wierzby formujemy okrąg. Do środka wkładamy mech, korę bądź gałązki bazi (może być rzeżucha). Na tak przygotowane podłoże układamy kolorowe pisanki, jednobarwne kraszanki i fantazyjne wydmuszki. Gdzieniegdzie możemy powtykać bukszpan a także ozdoby z bibuły, papieru czy żywe kwiaty.

Stroiki wielkanocne to fantastyczna ozdoba nie tylko stołu ale również drzwi, okien czy innych miejsc w domu. W zależności od tego, gdzie chcemy je umieścić mogą być okrągłe, podobne do tych bożonarodzeniowych bądź uformowane w przeróżne kompozycje: we flakonie, koszyczku czy eleganckiej wazie.